Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

Často kladené otázky

Proč nábytek z tvrdého dřeva?

Má nádherný přírodní vzhled

Jeho nádherné vzory a linie zrna jsou často napodobovány, ale vždy nedosahují jedinečnosti skutečného tvrdého dřeva.

Je to vlastně chytrá investice

Zatímco levný nábytek, jako je nábytek vyrobený z MDF, dřevotřískových desek nebo dýhy, nebo dokonce nábytek z měkkého dřeva, jako je borovice, se může zdát, že nabízí při nákupu vynikající hodnotu, ale v domácnosti nabízí mnohem menší hodnotu. Tento nábytek vyžaduje zvláštní péči, aby udržel svůj vzhled, a je mnohem náchylnější na barvení, stopy, třísky nebo úklony. I když se cena tvrdého dřeva může zdát vyšší, ve skutečnosti investujete do kusu, který vám bude časem sloužit lépe.

Je odolný a silný

Na trhu je spousta různých druhů tvrdého dřeva, všechny s vlastními jedinečnými vlastnostmi. Díky své síle je jedním z nejlepších druhů dřeva pro nábytek. Je také dostatečně funkční, aby se dalo stylovat do naší rozmanité škály nábytku.

Je také důležité si všimnout, že některý nábytek je vyroben pomocí dýhy z tvrdého dřeva (tenké plátky tvrdého dřeva spojené s kompozitní deskou nebo překližkou), aby získal podobný „vzhled“ jako náš nábytek, ale kvalita je pak ohrožena. V našem nábytku používáme pouze masivní dřevo, což znamená, že každá část našeho nábytku  od zád, zásuvek a výsuvů až po lamely rámů postelí - je vyrobena z kusů pravého tvrdého dřeva a nic jiného.

Je to všestranné

Krása nábytku z tvrdého dřeva spočívá v tom, že jej lze v průběhu času měnit, aby měl celý nový život. Jeho broušením, mořením nebo malováním můžete změnit dřevěný dřevěný povrch a přejít na zcela nový vzhled.

 

Proč nábytek z dubu?

  • Dub je dokonalým dřevem pro výrobu nábytku
  • Říká se tomu „lesní král“
  • Dub je silný a hustý
  • Nabízí výjimečnou odolnost
  • Dub je vlhkostí ovlivněn méně než jiná měkká dřeva
  • Každý dub je jedinečný svým charakteristickým vzorem a zbarvením
  • Dub je 3x tvrdší než borovice
  • Dub je mnohem poddajnější a použitelnější než jiná dřeva
  • Když je dubový nábytek správně navržen a vyroben, nabízí výrobky, které mohou vydržet celý život tím, že jsou tvrdší, tvrdší a odolnější

Jak snadné je sestavit nábytek z tvrdého dřeva?

Jsme si vědomi, že montáž nábytku může být docela únavný a náročný proces. Často zjistíte, že někteří prodejci dodávají nábytek v plochém balení a sestavení postele nebo knihovny vám bude trvat větší část dne.

Budete rádi, že u „nábytku z dubu“ si nebudete muset dělat starosti. Veškerý náš nábytek je dodáván s tím, že je potřeba minimální domácí montáž. Proto nikdy neposíláme plochý nábytek. V první řadě si vážíme vašeho času a těšíme se na poskytování nejlepších možných služeb.

 

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi tvrdým a měkkým dřevem?

Vyžadují jinou údržbu

Každý druh dřeva, ať už tvrdý nebo měkký, bude občas vyžadovat údržbu. I když vám doporučujeme každé tři měsíce ošetřovat nábytek z tvrdého dřeva pomocí voskového lesku, mělo by to být považováno za preventivní opatření, abyste zajistili, že váš nábytek z tvrdého dřeva bude vždy vypadat co nejlépe.

To nic nemění na skutečnosti, že i bez ošetření je nábytek z tvrdého dřeva mnohem odolnější než jeho protějšek z měkkého dřeva. Na druhou stranu nábytek z měkkého dřeva vyžaduje mnohem větší péči a údržbu, protože je velmi snadné jej náhodně poškrábat nebo promáčknout.

Tvrdé dřevo nabízí bezkonkurenční odolnost

Pokud vás více než v průběhu času zajímá, jak váš nábytek vypadá, může vám dokonale vyhovovat levnější volba. Pokud však chcete investovat do kusů, které obstojí ve zkoušce času, bude tvrdé dřevo z dlouhodobého hlediska mnohem ekonomičtější a praktičtější investicí.

Proč nábytek z tvrdého dřeva oproti dýhovaným nebo laminátovým nábytkem?

Dýha

„Dýhou“ se rozumí velmi tenký dřevěný panel, který se může pohybovat od papíru tenkého po přibližně 5-6 mm tlustého, aplikovaného na viditelný povrch kusu nábytku. Obvykle se lepí na dřevotřísku nebo MDF (vláknitá deska se střední hustotou) a běžně se spojuje s levnějším plochým nábytkem nižší kvality, aby vypadal lépe. Nízká kvalita dýhy je extrémně tenká a obvykle sedí na levné základně MDF nebo dřevotřískové desce.

Protože je tak tenký, snadno se poškodí a obvykle ponechává nedokončenou dřevotřísku nebo MDF vystavenou pod ní. Kromě toho, pokud je technologie použitá k nanášení dýhy na základnu nevhodná, může se dýha ve skutečnosti odlepit, čímž bude díl zbytečný.

Laminát

Laminát je jednou z nejlevnějších dostupných materiálů pro výrobu nábytku, ale to také znamená, že jeho kvalita je nejnižší. Laminát je vyroben z vrstev syntetických materiálů nebo velmi tenkých plátků dřeva. V některých případech je vyroben tak, aby vypadal jako dřevní zrno, a to metodou podobnou tisku.

Laminát má obvykle lesklou povrchovou úpravu a je známý tím, že se používá u nábytku nižší třídy a kusů, které vyžadují velmi odolný povrch. Je neuvěřitelně citlivý na štěpení a úklony a vrstvy se v průběhu času často rozpadají.

Tvrdé dřevo

Málokdo může popřít skutečnost, že nábytek z masivního dřeva vypadá krásně. Může do vašeho domova vnést dojem klasického a kvalitního dekoru. Dřeva z tvrdého dřeva jsou obecně přijímána jako dřevo nejvyšší kvality na trhu, které se přirozeně odráží v ceně. Jeho trvanlivost, velkolepost a vynikající vzhled však stojí za každou korunu.

Nábytek z tvrdého dřeva vám poskytne nejlepší návratnost investic. Postupem času se ukázalo, že tvrdé dřevo vždy nabízí větší odolnost, lepší vzhled a delší životnost.

Navíc, s trvalou krásou po celé generace, je to i dlouhodobě ekonomické. Zatímco volba nižší třídy může mít nižší cenovku, obvykle bude mít za následek obětovanou kvalitu. A to, co v krátkodobém horizontu ušetříte, může v budoucnu skončit s vyššími náklady, když bude nutné tyto kusy vyměnit.

Proč používáme oleje a nelakujeme nábytek?

Voskový olej nebo lak?

 

Důležitým faktorem je, že samotné masivní dřevo je stále živé a bude žít ještě pár desítek až  stovky let. Tvrdé voskové oleje pronikají oproti uzavřenému filmu běžných vodních laků hluboko do dřeva, a tím zajistí prodyšný povrch s otevřenými póry  dřeva a to je pro nás priorita číslo jedna. To je důvod, proč nábytek nelakujeme. Aby dřevo vydrželo co nejdéle, tak musí dýchat. 

Voskové oleje Ciranova

 

Prioritou pro "nábytek z dubu" je perfektní nabytek.Zde jsou přehledně sepsané důvody, proč si vybrat právě voskový olej

 

 

〉 je bezpečný pro lidi, zvířata a rostliny

 

〉 vhodný pro dětské hračky

 

〉 odolný vůči potu a slinám

 

〉 ideální pro použití v interiéru

   

〉 odolný vůči vínu, kávě a ostatním nápojům

 

〉 odpuzuje nečistoty a vodu, je odolný vůči otěru a je příjemný na dotek

 

〉 olej pronikne do dřeva

 

〉 lze ho jednoduše a částečně renovovat

 

〉 neodprýskává, nepraská a neodlupuje se

 

 

Jaké jsou tedy výhody a nevýhody laků?

 

Výhody:

 

〉 zajišťuje dobrou odolnost vůči kapalinám

 

〉chrání dřevo před oděrem

 

〉 snadno se udržuje

 

 

Nevýhody:

 

〉 nátěr je pouze na povrchu dřeva

 

〉 renovace je možná pouze po předchozím obroušení

 

〉 povrch nelze částečně renovovat

 

〉 nátěr odprýskává, praská a odlupuje se

  

Asi každý výrobce nábytku Vám řekne, že byste měli stůl chránit před vlhkostí a přímým teplem. Také byste ho neměli vystavovat dlouhodobému působení vody a vodních par.  

 

Vše o nákupu - - často kladené otázky

 Kolik zaplatím za přepravu zboží?

šetřete čas a nechte si zboží zaslat před první dveře 

 

Ceník přeprav: 

Ceny jsou uvedené včetně DPH 21% 

 

Ceník je aktuální k 1.1.2021.

V ceně přepravy jsou zahrnuté také poplatky obalových materiálů a palet. 

Slevy na produkty nesnižují cenu přepravy, hodnoty zůstávají stejné před slevami. 

Firma  si vyhrazuje právo měnit ceník dopravních služeb.

 

jaké jsou možnosti platby? 

U nás platíte vždy předem, a to bankovním převodem, nebo on-line platební kartou.

Vyrábíte i na zakázku?

Ano. Po dohodě lze zakázku přizpůsobit Vašim požadavkům.

Objednal/a jsem špatnou velikost, jde objednávka změnit?

 Ano, nejlépe do 5 dnů od zaplacení, může to ovšem zbrzdit plánované dodání. 

Zákaznický servis  

> Jak mohu kontaktovat zákaznický servis? 

Pouze na email info@nabytekzdubu.cz odpovíme Vám do 24h v pracovní den. 

Neobdržel jsem fakturu v objednávce, kde ji najdu?

Fakturu zasíláme v posledním emailu, kdy je objednávka vyřízená. Pokud ji nemůžete najít napište na info@nybytekzdubu.cz 

Je možné změnit odstíny produktů?

Aktuálně nebízíme pouze vystavené odstíny.

Kde nás najdete

Edvarda Beneše 21

Plzeň

301 00

Kontakty
Logo
(Po-Pá, 8-16 hod.)
Nábytek z dubu 2021
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz